Osmá část - Stavíme si softboxÚvod

Každý z nás si asi zahrává s myšlenkou stavby softboxu. O víkendu jsem byl na nákupech a tak nějak jsem si koupil pár blbostí, ze kterých jsem nakonec něco stvořil... Zkrátka jak si postavit softbox za 300,-. :)Stavíme si softbox

Na stavbu softboxu budeme potřebovat:
  • 0,5 Kg znojemských okurek (aby jste neměli hlad při stravbě) :)
  • 2x "Univerzální ochranná podložka pro sport, zábavu, auto a volný čas" (to jsem si nevymyslel, je to tam napsané :) ) - přeloženo stříbrná karimatka v ceně 49,- / kus
  • 1x difusér světla - já jsem koupil cca 60x2,5m zbytek velmi neprůhledné záclony beze vzoru (respektive krajku dole jsem ustříhl). Cena (práve díky fakto, že to je zbytek) byla 90,- (pani v OBI byla velmi ochotná a našla mi přesně to co jsem hledal)
  • 1x izolační laťka - jakési plastikové cosi v délce 2,5m... pružné, ohebné cca 4mm v pr;měru.
  • 4x dřevěná laťka (nejtenčí), cena 9,- / kus
  • Nějakou lepící pásku, sešívačku, nůžky a tužku
  • Pevné nervy


Na karimatku si pomocí šablony dle zásady 4x měř a jednou řež nakreslete příslušný tvar. Já jsem užil A3 papír jako šaklonu s tím, že na ni byla jen polovina objektu. Po vystříhnutí nechte přes noc pod knížkami trošku vyrovnat. Následne vše sešívačkou spojte dohromady, na přední části vždy vytvořte kapsu na laťku pro výstuhy. 2,5 plastové cosi nasekejte na 4x 0,5m dlouhé vystuhy, které protáhnete do "kapsy". Ze záclony a laťek utvořte přední fufuzér (ja jsem užil 3 vrstvy záclony + 1x papír vlepený dovnitř (není vidět na fotkách)). A máme hotovo, vypada to příšerně, ale jakš takž to funguje. Problém máme jen s úchytem: softbo nedrží příliš tvar a tak je nutné jej zavěsit na šibenici.

Na profi práci to není, ale blbnnout s tím asi půjde...případně to užiju jako druhý sotfbox (mám již v plánu jeden koupit...). A jak to tedy vypadá? Takto:
Závěr

Závěr tentokrát není... ještě jsem s tím nic kloudného nefotil. :)Odkazy na kvalitní recenze:

Žádné české dle mého soudu neexistují, takže alespoň toto:
steves-digicams.com
dpreview.com
dcresource.com


...případné dotazy na mou osobu zde a pokud Vás zajímá co fotím tak mrkněte na mé stránky. .